18 Ocak 2022 Salı

Aktuel Doğal Ilimler ve Bilimler Araştırma Gazetesi

STRES VE SAĞLIGIMIZA ETKILERİ

Ortomolekül ürün konzep branşında yılın en muhteşem, en verimli, en ilgi çekici semineri kasım ayında Bad Iburg`da yapıldı. Konusu, stresin bedensel, hormonsal ve ruhsal yönden insana yaptığı etkiler ve korunma çareleri idi. Dr. Kober seminerinde stresin tıbbi tanımını çok ilginç bir şekilde tanımladı. Stresi,Eustres ve Dystres diye iki kategoriye ayırarak tanımladı.

27 Haziran 2014 Cuma 13:18
STRES VE SAĞLIGIMIZA ETKILERİ
Genel vücut reaksionlarının Stres karşısında bedensel, hormonsal ve ruhsal olarak tıbbi değişimlerini, karşı cevab veriş fonksyionlarını teker teker izah etti.Doktor Kobel:" Insanın bir saniyede bilgi alım ölçüm kapasitesi göz, tat, işitme, duygu ve anlayış kapasitesine göre bir saniyedeki algılamasına göre vücut etkilenir ve o duruma göre stres reaksionları ve ona göre vücudun vereceği davranışlar ve reaksionlar ortaya çıkar.Mesela örnek verecek olursak: gözlerimiz saniyede üç milyon çalışma hız ve alım, kapasitesinde reaksion gösterir.
Beş duyu organımızında böyle reaksion ve algılama pozisyonunda olduğunu düşünürsek, stresli durumlarda vücudumuzun yıpranma payının ne kadar fazla olacağını düşünmeli ona göre davranış ve yaşantılarımızı tanzim etmeliyiz. Stres bütün organları ya bozar, yada çalışma sistemini altüst eder.Hormon üretim sistemini tamamen degenere ederek sıkıntılar meydana getirir.
Stres, vücut oksijenini azaltır. Kalb frekansını çoğaltır. Tansiyon ve şekeri artırır.Kanı bozar. Nefesi çabuklaştırır. Refleksi artırarak vücut dengesini bozar. Bağışıklığı çökertir. Sindirimi, metabolizmayı bozar. Düşünceyi azaltır. Hormonları bozarak, insanı kısırlaştırır" dedi.

Seminerde insanlarda rol oynayan adrenalin, serotonin, gaba, melatonin, noradrenalin, hipofiz, epifiz, böbrek üstü bezleri, kuatır, kadınlık ve erkeklik hormonlarının stres karşısında nasıl bir işleyiş aşamaları geçirdiği dönemler ve  Kronik iltihapların stresden kaynaklandığı anlatıldı.

Dr.Janusz Sanecki ise Oxidativ stresden ve Nitrosativ stresden ve bunların meydana getirdiği serbest radikallerden ve onlara karşı korunma çarelerinden bahsetdi. Seminer o kadar olumlu ve verimli idi ki asrin vebası olan bu stres masaya yatırıldı ve çok faydalı etken bilgilere sahip olundu. Yıllarca bu daldada ilmi araştırmalarda bulunan M.Özel Alan 2013 ekim ayında bu semineride tamamlayarak bu dalda ortomolekül ilmin ışığı altında stres ve korunma çareleri hakkında bir uzmanlık belgesi almıştır.
Bu araştırmaların bilgi ve praktik uygulamalarını Moha elamanlarınada aktaran Özel Alan bu daldada yepyeni bir canlılık kazandırarak müşterilerine daha sıhhi ve daha verimli bir hayat kazanmada rol oynayacaktır.Halka tıbbi açıklamalar çok ağır geleceğinden burada izahı mümkün değil, ancak bu uygulamalar Moha Doğal Sağlık Merkezinde tatbik edilecektir.


İlim Çindede olsa ara bul. (Hadisi˗Şerif)

Herşey sihhatınız için,
Ha bura, hada çin.
İyi yaşa, güzel geçin,
Koyver gitsin stresin.

KAR- AJANS

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV