17 Eylül 2021 Cuma

Aktuel Doğal Ilimler ve Bilimler Araştırma Gazetesi

HASTA OLMADAN SAGLIGIN KIYMETINI BILMEMIZ GEREKIR

Sanki hic hastalanmayacakmis gibi yasariz, gezeriz, egleniriz. Ancak birgün hastalandigimizda “ eyvah” deriz. O zaman anlariz sagligimizin kiymetini. Moha Saglik Merkezi sahibi ve Dogal Tedavi Uzmani Özel Alan, tip alaninda gelistirilen tüm yenilikleri takip ederek hastalarina en iyi korunma ve tedavi yöntemlerini uygulama ilkesinde 32 yildir hizmet veriyor. Özellikle erken teshisdeki yeni yöntemler hakkinda ise bize su bilgileri verdi:

27 Haziran 2014 Cuma 11:37
HASTA OLMADAN SAGLIGIN KIYMETINI BILMEMIZ GEREKIR
Modern tıp yıllar sonra bu kadar yeni gelişmelere rağmen bazı durumlarda yetersiz kaldığından son yıllarda bir çok tıp dergi ve araştırma anekdotlarında erken teşhis yani preventoloji (tıp’ da erken tanı) ve Preväntologie (erken teşhis’e önlem) işaret vermektedir. Uzmanlar, teşhislerde bazı durumlarda geç kalındığını ve hastanın tedavisinin zorlaştığını tesbit ettiler ve erken önlem almanın can kurtardığını, daha etken bir şekilde hastalık gelmeden evvel önlendiğini ve bu yolun ve önlemin daha elzem olduğu görüldü. Bunu geleneksel tıp ve insanlık tarihi daha modern tıp’dan evvel yakalamış olacak ki önemli deyimler gerek halk arasında gerekse hadislerde geçmektedir.‘’ Hasta olmadan evvel hekime gidiniz’’ , ‘’Kanserden korkma geç kalmaktan kork’’, ‘’Önlemek tedaviden üstündür’’, ‘’İyi bir teşhis ve önlem başarının yarısıdır’’ ve ‘’ Erken çıkan yol alır’’ gibi altın sözler.

Hekimlikte en önemli meta ve şart koruyucu hekimliktir.Teşhisler için harcanan bütceler hem vatandaşa hem de devlete büyük bir külfettir.Onun için Çin’de bu masrafları önlemek için devlet ilk okuldan liseye kadar sağlık dersinde Akupunktur, Moxa,Kupa ve Hacamat gibi doğal tedavileri okutarak insanların kendi sağlık problemlerini kendileri tedavi etme yöntemini uygulatiyorlar.

Mesela bir örnek: Kalp krizi Aids ve kanseri solladı, bütün dünyada bir numara kanser çektire çektire öldürür, zaman tanır.

Kalp krizi zaman tanımaz, ambulans yetişmez, müdahale edilse bile ya stent takılır ya bypas yada ameliyat edilir. Pil ve ömür boyu riziko ilaçlara bağlı yarım bir hayat sürülür. Fakat bu durum önlenebilir ve önlem alına bilinir. İyi bir erken teşhis ve önlem hayat kurtarır.

Krizden evvel, kilo, stres, yağ ve yüksek tansiyon düşmanları yok edilmeli.Birde insan metabolizmasının kontrol halinde olması gerekir. Hareket sıhhatli kalmada en etken bir koruyucu önlemidir. Bundan dolayıdır ki bizler MOHA Doğal Sağlık Merkezi olarak buna yani erken teşhis ve önleme 32 senedir çok büyük escort istanbul bir ehemmiyet vermekteyiz. Onlarca araştırma ve yüzlerce tedavi aletleri ve bilgisayarlarla bu işlem sağlık elamanları tarafımızdan yapılmaktadır.

Bilinçli bir beslenme, tabii bir beslenme hormonsuz, katkısız kimyasal karışımsız bir beslenme preventolijide rol oynadığı gibi bilinçli bir hayat, meditasyon, zikir, pozitif düşünce, hayattan haz alma duygusuda çok büyük bir rol almaktadır.

Ev, iş kliması, elektro smog, cep telefonu ışınlama cevre kirliliği gibi etkenlerde insanı hasta yaptığı için bunlardanda kurtulma preventoloji e girer ve insan sağlığının korunması için bunlardan uzak durulması ve dikkat edilmesi kaçınılmaz hususlardır. En iyi sihhat ğpucu sağlıklı zamanda insanın kendini kontrol ettirmesidir. Böylece erken önlem alınmış olunur. İş başa düşmeden evvel insan kendı sihhati ile ilgilenmelidir. Zaten yüce dinimizin emri, bu insana sorulacaktır.”Ömrünü nasıl geçirdin ve sıhhatini nasıl korudun?” Can Allah ‘ın insana verilmiş bir emanetidir. Vaktini, sihhatını nerde harcadın diye sorulacaktır. En kutsal, en muteber yatırım insanın kendi sıhhati için kendi bünyesine yaptığı yatırımdır. Bir zaman gelir insanın biriktirdiği servet ve kapital insanın sihhatini kurtarmaya yetmez ve iş işten geçmiş olur.

Hasta olmadan sihhatin kıymetini bilmek gerekir.


    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV