27 Mayıs 2022 Cuma

Aktuel Doğal Ilimler ve Bilimler Araştırma Gazetesi

Dogal Yöntemlerle tedavi, bir bilimdir

Son yillarda insanlarin, hastaliklarin tedavisinde dogal yöntemlere basvurmasi oldukca artti. Bu artis sonucunda, dogal olarak bu isin ehli olmayan insanlarda kisa zamanda kolay para kazanma yöntemi olarak bu alani sectiler. Moha Dogal Saglik Merkezi sahibi ve kurucusu Muhammet Özel Alan ise otuzüc yildir bu güne nasil geldiklerini okuyucularimiza anlatti:

27 Haziran 2014 Cuma 13:41
Dogal Yöntemlerle tedavi, bir bilimdir

-Sayın M.Özel  Alan, Moha Doğal Sağlık Merkezinin kurucusu olarak kendinizi ve daha sonra  sağlık  merkezinizi bize tanıtırmısınız?

-1200  yılında   Horasandan  gelip  Selçuklular  zamanında, Amasya sehrinin Tasova ilcesinde, şimdiki ismi Alpaslan, eski ismi Zuday olan bölgeye yerleşmiş ve şu anda özel  müzesi ve yatırı bulunan Şeyh Seyyid Nurettin Hazretlerinin beldesi olan Zuday´da, 1950  yılında  doğdum. İlkokulu orada,ortaokulu Taşova´da ve liseyi Amasya´da  bitirdim.Liseden  sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi, akabinde Samsun Makina Tekniği  bitirdim. Amasyada  dört yıl lise döneminde okuldan sonra ikinci Beyazıt kütüphanesinde ilmi araştırmalar  ve  eserlerle kendimi  yetiştirdim.Zaten Amasya  Gök Medrese ve İkinci Beyazıt Külliyesi,  dünyaca  tanınmış eserlerle  halka acık  bir  yerdir.

-Dogal saglik tedavileriyle tanismaniz nasil oldu?

-Yetmişli  yıllarda Samsunda  tanıştığım bir Rus  doğal  hekimi  ile  Karadeniz  bitki  türlerini  inceledik ve o yaşlı Doğal hekimden çok değerli  bilgileri  öğrendim ve  kendimi  yetiştirdim. Yetmişli  yıllardan 1987  ye  kadar  Türkiye´de  çeşitli  bölgelerde ekseri  fakir  çevrelerde  ücretsiz  halka  hizmet ve  doğal  tedaviler  hakkında  halkı  aydınlatma  gayretlerinde  bulundum.1980  yılında  çok  tanınmış  Dr Kaiser  ve  eserleriyle  tanınmış doğal tedavi  uzmanı  Helmut  Fuller  gibi  değerli  zatların talebesi  olarak  üç  yıl  doğal tedavi  eğitimi  aldım.1980´den beri temelini  attığım ve çeşitli  doğal uzmanlara iş verdiğim sağlık merkezinin simdiki yerini ise 2003 yili mart ayında halkın hizmetine  sunduk.

- Arastirmalariniz ve üretimleriniz yillardir devam ediyor. Basarinizi neye borclusunuz?

*M.Özel Alan olarak doğal tedavinin yüzlerce dallarından onlarcasının başarılı  olarak  belgesini  alarak  ilim ve  araştırmada  çığır  açtık.Ürün  üretme,formül üretme,ürün satma  ve  pazarlama  uzmanlık belgesini Essen  ticaret  odasının  imtihanlarını  kazanarak  hak ettik ve ortomoleküler  ürün  üretmede  çok  başarı  sağladık. Güney Almanyadaki aura ruh  bilim  dalı  belgesi ve  çeşitli  gıda  ve  beslenme  danışmanlık  belgeleri,piskolojik danışmanlık belgeleri  enzim diplom terapist  belgeleri  gibi  onlarca  eğitim  ile  kendimizi  yetiştirdik. Onlarca  muayene ve  araştırma  cihazları ve  onlarca  tedavi  maksatlı  bio teknolojij cihaz ve bilgisayar ile  eğitim ve  okul  gibi  Alman ve  Türk  elamanlarımiz ile  vizyon  ve  misyonumuzu  sürdürmeye  devam  ediyoruz.

- Arastirmalarinizda ve tedavilerinizde, özellikle Islam-Türk bilgelerini ve ögretilerini kendinize örnek ve yol olarak seciyorsunuz, neden?

*Bir  söz  vardır,bilği başka  bilgelik başkadır.Bilgelik  doğuştan,damardan kökden alınan bir vergi bir  kaynaktır.Bir söz vardır,doktor  olunmaz,insan doktor doğar.işte  ilmin sırrı  budur.Onun için Hazreti Muhammed(sav)  yaşantı,hadis ve sünnetleri ile  insanlık  alemine  verdiği  masajlarla  bugünkü  modern tıbbın  temelini  ta  o  zamanlar atmıştır.

Altıyüzyıl  eserleri  batı  medeniyetinde  okullarda  tıb  kitabı  ders  kitabı  olarak  okunan İbni Sina  hazretleri, ben  ne  buldumsa  secdede  buldum  diye  beyanda  bulunmuştur.Doğal  tedavi  Hazreti  Adem aleyhsselamdan beri  denene  gelmiş,halk  tarafından  halk  tababeti  olarak  uygulana  gelmiş  olduğundan neyin ne  olduğu bilinmektedir.Yalnız  bu  modern  teknolojik  çağda  doğal  tedavi  ürünleri  özel,eğitimli  bir devreden  geçildiği ve  ilim adamları tarafından deneysel ve  formülize  edilmiş  bir  şekilde  yapıldığından  daha  tesirli ve daha  emniyetli ve  şuurlu bir  şekilde  kullanıma  sunulmaktadır.

-Başarınızın sırrı nedir?

*Sağlık  ocağımızda hastalarimizin, ön tanı muayenesinden geçirilip ona  göre  ilaç ve  tedavi  verilmesi.Her  türlü  muayene  ve  her  türlü tedavilere  cevab verecek  alet,cihaz ve compüterlerin en modern bir  şekilde  halkın sağlığına  hizmet  etmesi. Sıcak bir sevgi,karşılıksız muhabbet ve  iyi bir atmosfer ile hastaya  daha candan yaklaşım.Hastaya  manevi,ruhani ve  kozmik  enerji  ile  de yaklasilmasi. Hastalarımıza  ortomoleküler  mikrobesin gıda  takviyeli  ürünlerimiz verilmekte,böylece kimyasal  ilaçların  yan tesirinden  korunmuş ve  insanların  hormon dengesini  bozmadan  sağlıklarına  kavuşmaları  sağlanmış  olunmakla  büyük  başarılar  sağlamaktayız. Hastalara  fiyat  düşünmeden,ne  gerekirse  hepsi  sunulmakta  ve  anlatılmakta  gerisi  hastanın  vereceği  karara  bağlı kalarak neticeye  varılma  aşaması  göz önünde  tutulmaktadır.Bitkisel  ilaçlarımız  tıbben  araştırma ve labor  neticelerine  göre  insanoğlunu üç ayda tüm vücut  tedavisi  olarak  faydalı  hale getirerek  şifaya  kavuşturmakta  olduğundan  bu  arada  tedavi  olarakda  işlem  yaparak  iyileşme  periodunu  biraz  daha  hızlandırarak,en  kısa  zamanda  neticeye  varma  durumunu  elde  etmiş  oluyoruz. Moha  sağlık  ocağı  olarak  seminerler  düzenliyoruz,seminerlere  gidiyoruz  aktuel  bilgilerimizi  artırarak  hastalarımıza  daha  faydalı olmağa  çalışıyoruz. Tıb  fuarlarına  ekip  olarak  katılarak  her  zaman yeni  yeni  teknolojik aletleri  bünyemize  kavuşturarak böylece  hastalarımızın daha  emin  ellerde  sağlığına  kavuşma açısından çok olumlu ve  başarılı olarak hedefimize  devam etmekteyiz. Bu konuda egitim almis, pratik egitim konusunda bünyemizde de egitimini tamamlamis elamanlara  tekrar  bünyemizde  iş vererek daha  deneyimli  daha  başarılı elamanlarla  yolumuza  devam ederek, hastalarimiza daha  kaliteli,  tedavi araştırma ve tıbbii koşulları  sunmaktayız. Yılların  tecrübesiyle  bünyemizdeki aletleri  kendimize  has  bir  şekilde  kombine  ederek  şifaya  kavuşmada daha etken bir  periodu  yakalamaktayız. Ocağımizda  daha  çabuk  bulgu  ve  erken tanı,  daha  çabuk  tedavi  ve  erken  müdahele  ile  en  kısa  bir  sürede  hastanın  hastalığını  gidererek, şifaya  kavuşması  sağlanır.

- Tedavinin sadece bedensel degil ruhsalda olmasi gerektigine inananlardansiniz. Tedavilerinizide bu dogrultudami yapiyorsunuz?

*Moha  doğal  sağlık  ocağı  insanı  bir  bütünsel  olarak,bütünsel  tıb olarak alır ve  algılar,böylece  ruhsal  ve  bedensel  blokeler  çözülerek hastanın  yepyeni  bir hayat ve  görüş  mekanizması   sağlanır.Merkezimizde, geleneksel  çin tıbbı, osmanlı  halk  tababeti, modern tıb  bilgileri ve tıbbii nebevi görüşleri, her türlü eski ve  yeni çağ  görüş ve  bilgileri cem  ederek  halkın  hizmetine  sunarak  çok  başarılı  yollar katedilmektedir. Aletlerimiz,  bizden yirmi, otuz  yıl  sonra   başkaları  tarafından duyulmakta ve ilgi  görmektedir. Biz ise ileriyi,daha  ileriyi  keşfedip  yolumuza  devam  ediyoruz. Başarımız,  hastalarimizdan  aldığımızi  tekrar  ilme  yatırarak,  hastalara  daha  kaliteli  tedaviler  sunarak   hastanın hastalığını şifaya  kavuşturmada,  bir hedef ve  misyon sahibi  olarak  yine  insana  yatırım yapmakda ve  böylece  halk dan  aldığını,    halka  vererek  Hakka  hizmet  etmekte kullaniyoruz.


KAR- AJANS

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV